Yunuslara Özgürlük: Bodrum Yunus Parkı’nın kapatılması için imza kampanyası desteğinizi bekliyor

Her ne kadar Fethiye ve Kaş’ta benzerleri kapatılsa da, Bodrum Yunus Parkı yıllardır bu özgür hayvanların eğlence amaçlı tutsak tutulduğu bir “gösteri” merkezi olarak hala varlığını sürdürmekte.

Bodrum’u çevreleyen denizlerde özgür yunuslar, deniz kaplumbağaları, hatta Akdeniz fokları görülebilirken, bu deniz hapishanesi “geleceğin aydınlık ve medeni yüzü” olarak tanımlanan Bodrum’a yakışmıyor.

Bunun için Yunuslara Özgürlük Platformu ve Bana Göz Kulak Ol Derneği (BGKO, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 24. maddesi esasınca buradaki hayvankarların insan sömürüsünden uzak bir şekilde koruma altına alınması ve hayvan esaretinden para kazanan işletmelerin Bodrum dahil Muğla sınırları dahilinde, hatta Türkiye çapında bir daha açılmaması için çağrıda bulunuyor.

İşletmeciler ve eğitmenler tarafından meta gibi kiralanıp satılan, açlıkla cezalandırılan ve ömür boyu hapis tutularak doğalarında olmayan hareketlere zorlanan bu hayvanların korunmasını sağlamak, yeni nesillerin özgürlüğü için mücadele etmek ve zulme karşı durmak bizim elimizde.

Siz de buraya tıklayarak bu iki derneğin Change.org üzerinden düzenlediği imza kampanyasına destek verebilir ve daha fazla kişinin imzalamasına yardımcı olabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.