Siz de bir fidan dikin: İzmir’de yangınlardan sonra hedef 1 milyon yeni fidan

Yaklaşık 4 gündür süren, yüzlerce hektar orman alanının yanmasına yol açan, bir çok köyü de Doğa Okulları’nı tehlikeye atan İzmir yangınları dün akşam kontrol altına alındı.

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı açıklamada çok boyutlu bir kampanya hazırladıklarını belirtirken, İzmir’deki Oda, Borsa ve Birlikler de “Hedef 1 Milyon Fidan” diyerek harekete geçti.

İzmir Ticaret Odasından (İZTO) yapılan yazılı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile İZTO, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB), İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi (DTO), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD), Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi tarafından başlatılan kampanyada, 1 milyon fidan dikilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Her 10 ₺ = 1 Fidan

Bireylerin de katılımına açık bu kampanyaya destek vermek isteyenler, Ege Orman Vakfının, Denizbank Ege Ticari Merkez Şubesi’ndeki “TR47 0013 4000 0042 5403 9000 01” IBAN nolu hesabına bağışta bulunabilecek.

Ticaret odaları aynı zamanda orman yangınlarında yaralanan hayvanların tedavisi için de İzmir Veteriner Hekimleri Odası’nın başlattığı kampanyaya da destek vereceklerini açıkladı.

İzmir’deki yangınlardan sonra Haluk Levent de 30 Ağustos’da şehirde bir konser vermek istediğini belirtti. Soyer’in de onayladığı bu konserde tüm gelir İzmir’in yeniden ağaçlandırılması için gerçekleştirilecek projeye aktarılacak.

Kentin köklü spor kulüpleri Altay, Karşıyaka ve Göztepe de bir araya gelerek yanan alanları yeniden yeşillendirmek için fidan bağışında bulunup ağaç dikme kampanyaları düzenleyeceklerini açıkladı.


Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.