Kızı ve eşi için: Megastar Tarkan da işlenmiş gıda yerine organik gıdayı seçti

Megastar Tarkan, temmuz ayında dünyaya gelen kızı Liya ve eşi Pınar Tevetoğlu’nun sağlığı için ambalajlı gıda yerine, desteklediği Doğa Derneği okullarının çevresinden organik ürünleri kullanmaya başladı.

Tarkan, kurucusu olduğu İzmir’in Seferihisar ilçesinin Orhanlı Köyü’ndeki Doğa Okulu ve civar köylerde yetiştirilen organik ürünleri Liya’nın doğumundan itibaren tercih ediyor.

Eşi Pınar Tevetoğlu ile 3 ay önce Almanya’da dünyaya gelen kızları Liya’nın üzerine titreyen Tarkan, ailesinin sağlığına daha da dikkat etmeye başladı.Kızlarını anne sütüyle besleyen eşinin paketlenmiş gıdalar tüketmemesini isteyen megastar, bunun için de doğaya yöneldi.

Organik yumurtalardan sebze ve meyveye, katkı maddesi olmadan üretilen peynir ve zeytinyağına kadar pek çok üründen satın alan Tarkan, hem ailesinin sağlıklı beslenmesine hem de doğanın korunmasına katkı sağladı.

Çevreci Geek Notu:

Kamuoyu tarafından bilinen ve sevilen bireylerin, bu şekilde doğal ve çevre dostu seçimler yapması gerçekten çok önemli.

Tarkan yaklaşık 10 yıldır Doğa Derneği’ne destek vermekte ve bahsi geçen Doğa Okulu projeleri üzerinden gerçekten çok güzel projelere imza atmakta.

Hasankeyf’in ve Burdur Gölü’nün korunmasında, sokak hayvanlarına destek anlamında Tarkan bazen gizli kalsa da aslında bunun gibi sosyal sorumluluk projelerine ciddi destekler veriyor.

Bu yüzden, sadece müziği ile değil Tarkan sosyal sorumluluğu ile de “megastar” tanımını cidden hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.