Yerel Seçimler, Black Mirror, Sorunlara Çözümler: Bu haftanın 5 çevre dostu etkinlik önerisi

Bu hafta yerel seçimlerin verdiği yoğunluktan olsa gerek etkinlikler az ama öz 🤓

27 Mart Çarşamba: GelecekHane Black Mirror’ı Yorumluyor

GelecekHane iş birliğiyle ve Kendine Has sponsorluğunda düzenlenen etkinliğin odağında bu kez serinin çok ses getiren bölümü “Bandersnatch” olacak.

Bölüm, gösterimin ardından GelecekHane CFO’su Emre Özcan, Stratejik Pazarlama ve Teknoloji Trendleri Uzmanı Hakan Akben ve Admongrel Satış Müdürü Mehmet Can Haklı tarafından yorumlanacak.

Saat 18:45’de başlayacak etkinlik hakkında daha detaylı bilgiyi buraya tıklayarak ulaşacağınız Facebook sayfasında bulabilirsiniz.

27 Mart Çarşamba: 5. Sorunlara Çözümler Buluşması: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP Türkiye desteğiyle ve Impact Hub Istanbul ev sahipliğinde Sorunlara Çözümler Buluşmaları bu ay Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle Hedef 5: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği odağında farklı paydaşların katılımıyla gerçekleştirilecek.

UNDP Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Danışmanı Gökçe Bayrakçeken, kolaylaştırıcılığında, Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık, Öğrenme Tasarımları / Learning Designs kurucusu Tuğba Cansalı, Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Zelal Yalçın ve Yanindayiz Dernegi kurucularından Murat Yeşildere’nin konuşmacı olarak katılacağı Sorunlara Çözümler Buluşması Çarşamba günü saat 19:30’da Impact Hub’da gerçekleşecek.

Ücretsiz olan bu etkinliğe kayıt olmak için buraya tıklamanız yeterli. Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak Facebook sayfasına göz atabilirsiniz.


Reklam

29 Mart Cuma: CreativeMornings İstanbul: Hayri Dağlı – Atölye

Küresel bir kalkınma organizasyonu olan IDEA Universal’in kurucusu ve direktörü Hayri Dağlı, Cuma sabah 09:00’da Atölye’de “Su” konusunu ele alacak.

Afrika’da neredeyse altı yıldır, küresel suya, gıdaya ve enerji krizine yenilikçi ve bütüncül çözümler getirmek için yaşayan Hayri Dağlı’nın yaşam öyküsü “Water Walk – Su Savaşları” adlı TRT belgeseline konu olmuştu.

IDEA Universal, bireysel bağışçılar ve Birleşmiş Milletler, Kızılhaç, Dünya Bankası ve Dünya Sağlık Örgütü gibi uluslararası kuruluşların yardımıyla dönüşüm programları ile Doğu Afrika ve Nepal’de 100.000’den fazla kişiye yardım etti.

Ücretsiz olan bu etkinliğe kayıt olmak için buraya tıklamanız yeterli. Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak Facebook sayfasına göz atabilirsiniz.

30 Mart Cumartesi: Hoppa Cuppa Heybeliada Turu- Don Kişot Bisiklet Kolektifi

Don Kişot Bisiklet Kolektifi, sizi seçimlerden bir gün önce, 20 milyonluk bu kalabalık şehirden, seçim çadırlarından, yüz binlerce araçtan, mantar gibi biten olan mega projelerden bir nebze uzaklaşmak için, İstanbul’un karakteristik nesnelerinden vapurları kullanmak suretiyle Heybeliada’ya çağırıyor.

Saat 11:00’de başlayacak etkinlik hakkında daha detaylı bilgiyi buraya tıklayarak ulaşacağınız Facebook sayfasında bulabilirsiniz.

31 Mart Pazar: Yerel Seçimler

31 Mart’ta seçimlere, seçme hakkımıza birlikte sahip çıkalım! Seçimde hepimizin oylarının güvenliği için ise Oy Ve Ötesi’ne kulak vermekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.