Westworld’ün seti de kül oldu: 31 can alan Kaliforniya’daki yangın duracak gibi değil

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde başlayan yangın Perşembe gününden beridir devam ediyor. Kaliforniya’nın kuzeyindeki ormanlar yangınla mücadele ederken, yangınlar Malibu gibi nüfus yoğunluğu yüksek yerleşim yerlerine de yaklaşmaya başladı.

Ventura İtfaiye Şefi Mark Lorenzen basına yaptığı açıklamada, itfaiyenin özverili çalışmasına rağmen kontrol altına alınamayan orman yangınlarının şiddetini artırarak ilerlediğini belirterek, önümüzdeki günlerde durumun daha kötüleşmesinden korktuklarını açıkladı.

Kaliforniya’nın kuzeyindeki San Francisco’nun yaklaşık 290 kilometre kuzeydoğusundaki Paradise kasabası ve civarını etkisi altına alan yangında şimdiye kadar 31 kişi de hayatını kaybetti.

Yaklaşık 7 bin yapının hasar gördüğü orman yangınlarında eyalet genelinde 300 bin kişiye tahliye emri verildi. Bunun yanı sıra çok sayıda ev ve iş yeri yangından etkilendi, 300 binden fazla kişi de evlerinden tahliye edildi.

Yangında aynı zamanda Paramaount Çiftliği’nde bulunan tarihi “Western Kasabası” da büyük zarar gördü. Son dönemlerde buradaki kasaba bilimkurgu dizisi Westworld’ün ilk iki sezonunda ana mekan olarak kullanılıyordu.

Burası aynı zamanda Sons of Anarchy, The Mentalist, Weeds, Carnivalé gibi dizi ve Wells Fargo gibi western klasiklerine de ev sahipliği yapmıştı.

Westworld severler arkadaki beyaz kiliseyi hemen tanıyacaktır.

Westworld’ün yapım şirketi HBO yaptığı açıklamada, Westworld’ün yangınlar sırasında yapım aşamasında olmadığını ve bölgenin tahliye edildiğini belirtti. Bölgedeki zarar hakkında tam bir bilgi sahibi olmadıklarını açıklayan HBO yangından etkilenen bireyler için taziye dileklerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.