Siz de imzanızla destek verin!: 39 STK Türkiye’yi Paris Anlaşmasını Onaylamaya Çağırdı


Paris İklim Anlaşmasını onaylamayan sadece 6 ülkeden biri olan Türkiye’yi, 39 STK kararını değiştirmeye çağırdı. Siz de buraya tıklayarak bu çağrıya Change.org’da imzanız ile destek verebilirsiniz.

Ülkelerin küresel ısınmayı 2 derecenin altında tutmak için niyet beyanları vererek imzaladığı Paris İklim Anlaşması’nın tam kabulü için, ülkelerin kendi yasama kanallarında da bu anlaşmayı onaylaması gerekmekte.

191 ülke ve birlik bu anlaşmayı onaylamışken, maalesef Türkiye, Eritre, İran, Irak, Libya ve Yemen ile beraber bu onayı vermemiş 6 ülkeden biri.


İlginizi Çekebilir

Anlaşmayı imzalamayan tek G20 ülkesi de olan Türkiye’yinin bu kararını değiştirmesi için, bir an önce harekete geçerek Paris Anlaşması’nı onaylamaya ve küresel iklim hareketinin bir parçası olmaya davet ediyor.

İklim krizini durdurma konusunda ilk adım olan bu anlaşma ile en azından küresel ısınmayı 1,5 derecenin altında tutmak ve küresel sera gazı salımını önümüzdeki 10 yılda yarı yarıya azaltmak için bir şans doğabilir.

STK’lar en çok sera gazı salımı yapan 20 ülkeden biri olan Türkiye’nin de hemen harekete geçmesi gerektiğini belirtmekte.

39 STK bu kampanyaya destek için aynı zamanda Change.org’da bir imza kampanyası başlattı. Siz de bu imza kampanyasına destek için buraya tıklayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.