Samsung Küresel Amaçlar uygulaması ile Sürdürülebilir Kalkınmaya destek verin

Samsung Küresel Amaçlar uygulaması ile Sürdürülebilir Kalkınmaya destek verin

27 Ekim 2019 0 Yazar: Görkem Gömeç
Bu içeriği paylaş:

Samsung’un geliştirdiği Küresel Amaçlar uygulaması, kullanıcıların hem 17 başlıkta toplanan Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Amaçlar konusunda bilgilenmesini hem de bu amaçlara dolaylı yoldan bağış yapmasını sağlıyor.

Geliştirilen uygulama ile hem telefonun kilit ekranından hem de uygulama içinden ulaşılacak reklamların izlenmesi ile elde edilen gelirin %100’ü Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’na aktarılıyor.

Uygulama 17 başlıkta toplanan Sürdürülebilir Kalkınma içim Küresel Amaçlar’a odaklanmakta. Küresel Amaçlar’da, açlığın ve fakirliğin bitirilmesi, temiz su ve sıhhi tesisat, temiz enerji, eşitsizliklerin azaltılması ve iklim krizi gibi hedefler var.

Uygulama ise Birleşmiş Milletler Kalkınma programı üzerinden kullanıcıların bu hedeflere hem dolaylı hem de direkt yoldan bağış yapmasını sağlayacak bir aracı olarak da şekil almış.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının Yöneticisi Achim Steiner, ancak bu uygulama gibi, özel sektörün, sivil toplumun ve bireylerin bir araya gelmesi ile gerçek bir etkinin yaratılacağını ve dünyamızın daha iyi bir yer olacağını belirtiyor.

Samsung ile BM’in bu birlikteliğinin amacı Sürdürülebilir Kalkınma için sadece teknolojik gelişmelerin ele alınmasını değil, aynı zamanda yeni ve küresel bir neslin de birlikte harekete geçmesini ve bu amaçlara ulaşmasını hedefliyor.

Uygulama şimdilik sadece Android telefonlarda bulunmakta, buraya tıklayarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için ise buraya tıklayabilirsiniz.


Çevreci Geek'i takip edin