Kompost Bidonu, Atıkların Ayakizi, GDO Çağında Natürmort:  Bu haftanın 6 çevre dostu etkinliği

Kompost Bidonu, Atıkların Ayakizi, GDO Çağında Natürmort: Bu haftanın 6 çevre dostu etkinliği

29 Ekim 2019 0 Yazar: Görkem Gömeç
Bu içeriği paylaş:

30 Ekim Çarşamba: Son Buzul Erimeden – Atölye

ATÖLYE ve Columbia Global Centers Istanbul iş birliği ile düzenlenen konuşmada, Prof. Dr. Levent Kurnaz, yeni çıkan kitabı “Son Buzul Erimeden” üzerinden iklim krizi meselesini ulusal ve uluslararası boyutlarıyla ele alacak.

İklim değişikliği üzerine çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Levent Kurnaz’ın 19:00’da başlayacak bu etkinliğine kayıt olmak ve daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

30 Ekim Çarşamba: Geleceğin Beslenmesi – Vegitisyen Danışmanlık

Fütüristler Derneği Genç Fütüristler, beslenmenin geleceği ve özellikle vegan beslenme konusunu ele alacak, Vegan Diyetisyen Kevser Başkara ve EatVappy kurucusu Cihan Baltepe’nin konuk olacağı bir etkinlik düzenliyor.

Saat 18:30’da başlayacak etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 Kasım Cumartesi: Atıkların Ayak İzi – Kozyatağı Kültür Merkezi

Kadıköy İklim Elçileri’nin İklimin Ayak İzleri Semineri’nde bu hafta Türk İşi Minimalizm, Kadıköy Belediyesi ve Greeenpeace Akdeniz eşliğinde atıklarımızın çevreye etkileri ele alınacak.

Kullandığımız ya da tükettiğimiz ürünlerin üretiminden son kullanıcıya ulaşması ve atık haline gelmesi sırasında ortaya çıkan sera gazı miktarını azaltmak ve genel atık kirliliğini ele alacak etkinlik Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlecek.

Saat 14:00’da başlayacak etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 Kasım Cumartesi: GDO Çağında Natürmort – Adas.İst

Sanatçı Ali Cabbar’ın MONSTER [ge.net.i.cal.ly.mod.i.fied] adlı sergisi üzerine Hıdır Eligüzel ve Evrim Altuğ ile beraber bir söyleşi de düzenlenecek.

Saat 15:00’da başlayacak etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 Kasım Cumartesi: Kompost Bidonu Atölyesi – ÖBD Bilimkurgu Kütüphanesi

Murat Doğan ile berabe evsel atıklar ile bahçeler ve saksılar için verimli toprak üretimi yapmaya yarayan “Kompost Bidonu” atölyesi Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi’nde düzenlenecek.

Ücretsiz olan bu etkinliğe katılım ve detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

3 Kasım Pazar: Beşiktaş Kooperatifi Kasım Dağıtımı

Adil ve ekolojik gıdayı Beşiktaş’la buluşturmak isteyen Beşiktaş Kooperatifi Girişimi bu pazar gününde yine tezgâh açıyor.

Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda bulunan Adeks’de gerçekleşecek dağıtıma herkes davetli. Etkinliğin Facebook sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çevreci Geek'i takip edin