Geleceği Şekillendirenler, Doğal Pigmentler, Elektronik Atıklar: Bu haftanın 6 çevre dostu etkinliği

Geleceği Şekillendirenler, Doğal Pigmentler, Elektronik Atıklar: Bu haftanın 6 çevre dostu etkinliği

5 Kasım 2019 0 Yazar: Görkem Gömeç
Bu içeriği paylaş:

6 Kasım Perşembe: Elektronik Atık İnceleme – Sökme Atölyesi – Impact Hub

Elektronik cihazların içindekileri merak ediyorsanız, geri dönüştürülecek elektronik atıklarınız ile bütün sorularınız Impact Hub ev sahipliğinde Pulsec tarafından cevaplanacak.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

7 Kasım Perşembe: Türetim Ekonomisi ile Yaşamak – Yeşil Düşünce Derneği

Yeni bir varoluş paradigması ne olmalı, yeni bir ekonomik yapılanmaya nasıl gideceğiz? Yeşil Düşünce Derneği e vsahipliğinde, Good4Trust.org ve Türetim Ekonomisi Derneği’nden Dr. Uygar Özesmi ile alternatif ve yeni ekonomik sistemleri ele alacak.

Bu ücretsiz etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8 Kasım Cuma: Doğal Mürekkep ve Pigment Yapımı – Nadas İstanbul

https://www.instagram.com/p/B4QEqVgpc5b/

Bitkiler ile sarmaş dolaş ilişkisi bize ürettikleri ile, renkler, kokular ve doyulmaz sohbeti ile yansıyan sevgili Beste Bonnard Nadas’ta.

Beste Bonnard’ın 1 tam gün süreli çalışması organik pigmentlerin, organik mürekkeplerin, suluboyaların, akriliklerin ve yağlı boyaların hazırlanması konulu olacak.

Etkinliğe katılım için buraya tıklayarak Nadas İstanbul’un Instagram hesabını takip edebilir ve kendilerine mesaj gönderebilirsiniz.


Reklam

9 – 10 Kasım: Ekolojik Mimari – Kokopelli Şehirde

Kokopelli Şehirde evsahipliği ile Melih Aşanlı tarafından düzenlenecek ekolojik tasarım atölyesi, bir evin inşasında suyun, toprağın, taşın, ağacın doğasını idrak etmeye yardımcı oluyor.

2 günlük bu atölyede, malzeme seçiminden mimari ve doğa ilişkisinin tanımlanması, arazi seçimi ve tasarımın maket ile kurgulanması gibi konular ele alınacak.

Atölyeye katılım için atolye@kokopellisehirde.com‘a e-posta atabilirsiniz.

10 Kasım Pazar: Future Shapers – İTÜ Teknokent

IEEE (Türkçe: Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü), adına Global Girişimcilik Haftası kapsamında IEEE İTÜ ev sahipliğinde düzenlenen Future Shapers, mühendislik-girişimcilik-sürdürülebilirlik odaklı panel ve atölye çalışmalarıyla daha iyi bir gelecek için çalışmak isteyen herkese ev sahipliği yapıyor.

Benim de moderatörlük yapacağım etkinlikte, UNDP ve SDG Impact Accelerator’da görev alan Beliz Bediz Sinan, Ottan Studio kurucusu Ayşe Yılmaz, Sürdürülebilirlik Adımları’ndan Gül Ulu ve Habitat Derneği’nden Mustafa Özer ve daha birçok yenilikçi isimle birlikte sürdürülebilirliğin geleceğimizdeki yeri ve girişimcilerin bu alanda sunduğu çözümler tartışıyoruz.

Katılım için buraya tıklayarak ulaşacağınız formu doldurmanız gerekli. Daha detaylı bilgi için Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

10 Kasım Pazar: Fermente Turşu Yapımı – Nadas İstanbul

Yaklaşan kış şartlarında fermante gıdaların koruyuculuğundan mahrum kalmamak için Nadas İstanbul’da Begüm Yaramancı’nın Fermante Turşu Yapımı atölyesine davetlisiniz.

Yaklaşık iki saat sürecek atölye çalışması, turşu yapımına giriş niteliğinde teorik bilgilendirmeyle başlayacak, farklı turşuların tadımlarından sonra, salamura yöntemini kullanarak yaz sebzeleriyle bir turşu kurma demosuyla sonlanacak.

Kayıt olmak için ya da daha fazla bilgi almak için info@nadasistanbul.com’a yazarak veya Instagram adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.Çevreci Geek'i takip edin