Okul Grevi, Makrome, Bitkilerle Yaşam: Bu haftasonunun 5 çevre dostu etkinliği

15 Mart Cuma: İklim İçin Okul Grevi – Bebek Parkı

İsveçli lise öğrencisi Greta’nın çağrısı 40’tan fazla ülkeye ulaştı ve 15 Mart Cuma günü küresel ısınmaya karşı eylemsizlik okul grevleri ile protesto ediliyor.

Bu eylem hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

Bu çağrıya da İstanbul’da Atlas Sarrafoğlu kulak vermiş. Buraya tıklayarak Facebook sayfasına ulaşacağınız etkinlik için Atlas’ın kendi çağrısını buraya ekleyelim:

“Değerli arkadaşım,

Ben Atlas Sarrafoğlu, 11 yaşındayım ve İklim Değişikliği ve Global Isınmaya karşı geleceğimiz adına seni 15 Mart’ta yapacağımız İklim İçin Okul Grevi’ne çağırıyorum. 

Greta Thunberg’e dünyanın dört bir köşesinden öğrenciler destek veriyor.

İklim Değişikliğinin artık dönülmez bir aşamasında olduğunu biliyor, büyüklerin yetemediği yerde geleceğimizi korumak adına bizlerin harekete geçmesi gerektiğine inanıyorum. Bu sebepten dolayı senin de desteğin ile 15 Mart Cuma günü global olarak yapılacak FRIDAYS FOR FUTURE hareketine dahil olarak sesimizi duyuralım.

15 Mart’ta seni Bebek Parkı’nda saat 12’de bekleyeceğim. Gelin Greta’ya desteğimizi gösterelim, kendi geleceğimizi kendimiz talep edelim.

“Bugün” değilse, ne zaman?
“Biz” değilse, kim?

Atlas Sarrafoğlu “

15 Mart Cuma: Ömer Madra ile Yükselen İklim Hareketlerini Konuşuyoruz – Yeşil Düşünce Derneği

Tüm dünyaya yayılan küresel iklim hareketlerini Açık Radyo Genel Yayın Yönetmeni Ömer Madra, Yeşil Düşünce Derneği’nde düzenleyeceği bir söyleşi ile özetleyecek.

Birleşik Krallık’ta başlayan ve asrın eylemi olarak geçen Yokoluş İsyanı ve İklim İçin Okul Grevi eylemlerinin ele alınacağı söyleşiye kayıt için buraya tıklayarak bir form doldurmanız rica ediliyor.

Saat 19:00’da başlayacak etkinliğin Facebook sayfasına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Reklam

16 Mart Cumartesi: Bitkilerle Yaşam Atölyesi – Nadas İstanbul

Nadas İstanbul’da Ahu Kopan tarafından düzenlenecek bu atölye, yaşam alanınızda yetiştirmenize uygun türleri; ve Tropik, Sukulent ve Kaktüs türlerinin ihtiyaçları olan tüm bakım öneri ile püf noktalarını, sorunlarına karşı önlem ve çözüm yöntemlerini keşfedebileceksiniz.

Katılımcılar atölye sırasında birlikte dikimini yapacakları, sonrasında katılımcının kendisinde kalacak bir adet terakota saksıda sukulent tür bitkiyi de evlerine geri götürebilecek.

Katılım ücretinin 130₺ olduğu bu atölyeye kayıt olmak için ya da daha fazla bilgi almak için info@nadasistanbul.com adresine mesaj atabilirsiniz.

Saat 14:00’da başlayacak etkinliğin Facebook sayfasına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

16 Mart Cumartesi: Soso ile Kompost Yap, Yeniden Yaşama Kat – Kadıköy Ekolojik Yaşam Merkezi

Soso’nun Kompost Kitabı’ndaki solucan Soso’nun eğlenceli hayat hikâyesi aracılığıyla ve Ekolojik Yaşam Merkezi’ndeki Esencan’ların hazırladıkları kompostla karıştırdıkları toprakla minik saksılara tohum ekiyor.

Çocuk kitapları yazarı Sima Özkan tarafından düzenlenecek etkinlik ücretsiz düzenleniyor ama 20 ile kişi sınırlı. O yüzden kayıt için buraya tıklayarak bir form doldurmanız gerekli.

Saat 13.:00’da başlayacak etkinliğin Facebook sayfasına ise buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

17 Mart Pazar: Makrome Atölyesi – Nadas İstanbul

Nadas İstanbul’da düzenlenecek atölye 13.yy’dan beridir hamak, çan püskülü hatta kemer yapımında kullanılan makrome ele alınacak.

Modern zamanlarda ev ve bahçe dekorasyonunda geri dönüş yapan bu el emeği stili yeniden keşfetmek için siz de Pazar günü 13:00’da düzenlecek atölyeye katılım yapabilirsiniz.

Kayıt olmak için ya da daha fazla bilgi almak için info@nadasistanbul.com adresine mesaj atabilirsiniz.

Etkinliğin Facebook sayfasına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.