Mavi Gezegen, Bitki Takası, Permakültüre Giriş: Bu haftanın 5 çevre dostu etkinliği

Mavi Gezegen, Bitki Takası, Permakültüre Giriş: Bu haftanın 5 çevre dostu etkinliği

25 Eylül 2019 0 Yazar: Görkem Gömeç

26 Eylül Perşembe: Yüksek İrtifada İklim Krizi – Yeşil Ev

İTÜ Avrasya Yerbilimleri Enstitüsü’nden Prof. Dr. Mehmet Akif Sarıkaya, Yeşil Düşünceler evsahipliğinde Türkiye’nin güncel buzullarını, dağcılık perspektifinden iklim krizini ele alacak.

İklim krizinin en hızlı etkilediği coğrafyaların başında yüksek irtifalar ve buralardaki buzullar akla geliyor. Peki Türkiye’nin buzulları ne durumda?

Söyleşi daha sonra dağcılık perspektifinden iklim kriziyle bu coğrafyalar nasıl değişiyor sorusu ile devam edecek.

19:00’da başlayacak etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

26 Eylül Perşembe- Mavi Gezegen 2: Mavi Gezegenimiz – Tasarım Atölyesi Kadıköy

Greenpeace Türkiye, TAK evsahipliğinde okyanuslardaki plastik kirliliği ve tek kullanımlık plastiklerin etkilerini ele alan Mavi Gezegen 2: Mavi Gezegenimiz gösterimini gerçekleştiriyor.

Saat 19:00^da başlayacak etkinlik hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

27 Eylül Cuma- Plant Talks: Bitki Bilgi Takası – Nadas İstanbul

Nadas İstanbul’un her Cuma akşamı, Ahu Toksöz ile yürüttüğü bitki sohbetlerinin bu haftaki konusu; bitki ve bilgi takası. Katılım için bu ikisinden birisi olmanız yeterli

Bitkiler ve bitkilerle yaşam üzerine sohbet edeceğimiz buluşmaya çoğaltmak, takas etmek istediğiniz bitkilerinizi getirebileceğiniz etkinlikte aynı zamanda deneyimlerinizi, merak ettiklerinizi, yaşadığınız sorunları, bitki bakımına dair korkularınızı da alarak gelebiliyorsunuz.

19:30’da başlayacak bu etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Reklam

28 – 29 Eylül – Permakültüre Giriş – Kokopelli Şehirde

Kokopelli Şehirde, Orman6 ile beraber sezonun ilk “Permakültüre Giriş” eğitimine başlıyor. Kurs, doğayla ve tüm canlılara birlikte çalışma ve yaşama felsefesini öğrenmek isteyen ve permakültürün ne olduğunu merak edenler için 2 günlük bir tanışma/giriş niteliğinde.

Bill Mollison’un “Permakültür: Bir Tasarımcı Kılavuzu” kitabında yer alan konuları ele alan kurs aynı zamanda 72 saatlik Permakültür Tasarım sertifikası (PDC) kursunun da bir özeti.

Kayıt ve daha detaylı bilgi için atolye@kokopellisehirde.com adresine eposta atabilir ya da buraya tıklayabilirsiniz.

29 Eylül – Sağlıklı Gıdaya Ulaşmak Zor Mu? – Maltepe Kooperatifi

Maltepe Kooperatif Girişimi bu etkinlikte üreticileri ile Sağlıklı Gıdaya Ulaşmak Zor Mu? adlı bir forum düzenleyecek ve daha sonra üreticilerin ürünlerini satışa sunucak.

Maltepe Masal Kafe’de saat 14:00’de başlayacak bu etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Çevreci Geek'i takip edin