İklimce, kent bahçeciliği, türetim ekonomisi: Bu haftanın 8 çevre dostu etkinliği

8 Ekim Salı: Türetim Ekonomisine Doğru: Döngüsel Sosyal Girişimler – Atölye

Atölye evsahipliğinde gerçekleşecek bu etkinlikte Good4Trust’ın kurucusu Uygar Özesmi moderatörlüğünde, ekonomi ile ekolojiyi bir araya getirecek adımlar ele alınacak.

Makro ölçekte bir orman ekosistemini andıran döngüsel ekonomi ve sosyal girişimlerin çok konuşulduğu bu dönemde etkinlik, “Türetim” ekonomisini akademi, sivil toplum ve özel sektörden örneklerle ele alack.

Saat 19:00’da başlayacak etkinliğin diğer katılımcıları ve detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

8 Ekim Salı: İklimce Sohbetler – Tarım ve Gıda : Das Das

UNDP Türkiye iklim krizi bağlamındaki sorun ve çözümlere dair deneyimleri iyi niyet elçisi Mert Fırat ile ele alıyor. Bu haftaki konu başlığı iklim değişikliğine sebebiyet veren ama bundan da en çok etkilenecek tarım sektörü.

Etkinlikte, Türkiye’deki gıda üretiminin -ve dolayısıyla gıda güvenliğinin- iklim krizinden nasıl etkilendiği ve etkileneceği, iklim kriziyle mücadeleyi destekleyen alternatif gıda üretim yöntemlerinin ve sürdürülebilir tarım uygulamaları ve bunların nasıl teşvik edileceği tartışılacak.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

10 Ekim Perşembe: Temiz Hava Hakkımız! – Yeşil Düşünce Derneği

Hava kalitesinin arttığı sağlıklı bir çevrede yaşama hakkımızı savunmak için neler yapabileceği Yeşil Düşünce Derneği ev sahipliğinde, Temiz Hava Hakkı platformu koordinatörü Buket Atlı ve Türk Nöroloji Derneği Temsilcisi Doç. Dr. Semih Ayta ile ele alınacak.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Reklam

12- 13 Ekim: Hakan Gönül ile Kent Bahçeciliği – Kokopelli Şehirde

Kokopelli Şehirde evsahipliğinde bu iki günlük atölyede, Hakan Gönül eşliğinde katılımcılar, kendi gıdalarını nasıl yetiştireceklerini keşfedecek daha sonra ise uygulamalarla katılımcılar evlerine ev bostanlarının ilk adımını atmış olarak dönecekler.

Detaylı bilgi için atolye@kokopellisehirde.com adresine e-posta atabilr veya buraya tıklayarak Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.

12 Ekim Cumartesi: Hoşça Kal Dünya: Ekolojik Krize Dair Güncel Yaklaşımlar – Salt Galata

Türkiye’de ekoloji, iklim krizi-insan etkileşimi, insan-dışı türlerin ekolojiyle olan ilişkisi, antroposen eleştirileri gibi önemli konuları çalışmalarının odak noktası haline getirmiş farklı alanlarda çalışmalarına devam eden uzmanlar Salt Galata’da buluşuyor.

Bu etkinlikte Gözde Filinta kuratörlüğünde konuşmacılar, Dr. Hilal Alkan, Dr. Ezgi Ece Çelik ,Dr. Sinan Erensü , Kağan Kahveci, Melisa Kurtcan, Hilal Şenel ve M. Can Tonbil olacak.

10:30’da başlayacak etkinlik hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

12 Ekim Cumartesi: Kombu Culture ile Kombucha Büyüsü – Taze Mutfak

Taze Mutfak ev sahiplğinde Kombu Culture, hem kombuchayı tüm detayları ile ele alacak hem de katılımcılara kendi kombuchalarını yapmaları için bir set verecekler.

Saat 14:00’da başlayacak etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

13 Ekim Pazar: Tohum, Filizlendirme, Mikro Yeşillik Üretimi – Nadas İstanbul

Nadas İstanbul evsahipliğinde Can Mikro Yeşil kurucusu Can Tokuri filiz ve mikro yeşilin tanımını yapacak, bakım ve üretim süreci hakkındaki soruları yanıtlayacak.

Detaylı bilgi için atolye@kokopellisehirde.com adresine e-posta atabilr veya buraya tıklayarak Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.

13 Ekim Pazar: Beşiktaş Kooperatifi Ekim Dağıtımı

Adil ve ekolojik gıdayı Beşiktaş’la buluşturmak isteyen Beşiktaş Kooperatifi Girişimi, hem aylık dağıtım hem de dükkan açımına destek için bu pazar günü tezgah açıyor.

Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda bulunan Adeks’de gerçekleşecek dağıtıma herkes davetli. Etkinliğin Facebook sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.