Doğal Kağıt, Yeşile Dönüş, Kolektif Fırın: Bu hafta sonunun 4 çevre dostu etkinliği

4 Temmuz Perşembe: Yeşile Dönüyoruz- Geri Dönüşüm Atölyesi – Dönüşüm Derneği

Çöp ve evinizdeki diğer atık türlerini öğrenerek geri dönüşümü daha etkili yapmak için Empati ve Dönüşüm Derneği sizi Kınalıada’da bulunan EMpati Merkezi’ne davet ediyor.

Saat 20:00’da başlayacak bu ücretsiz etkinlik hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayarak Dönüşüm Derneği’nin Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

5-6 Temmuz: Kolektif Fırın’dan Ekmek Atölyesi – SALT Beyoğlu

Evinde ekmek yapan bir grup gönüllünün katılımıyla yürütülen Kolektif Fırın’ın iş birliğiyle SALT Beyoğlu’ndaki fırın yeniden faaliyete geçiyor. Bu hafta sonu düzenlenecek ücretsiz atölye ise Fırın Ekşi Maya ve Eda Yapanar tarafından düzenleniyor.

Bu ikişer günlük atölyelerde, davetli ekmekçiler katılımcılarla mayalama, yoğurma ve pişirme tekniklerine dair bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Kolektif üretime dayalı atölyeler paralelinde, buğday, hamur, maya ve ekmek; iyi, temiz ve adil gıda ile şehirde tarım üzerine konuşmalar gerçekleştirilecek.

Murat Demirtaş (Fırınımdan Ekmekler) tarafından hazırlanan Kolektif Fırın atölyeleri ile SALT iş birliği, çevre ve iklim sorunlarının gitgide arttığı bu dönemde tüketici yerine “türetici” olmanın önemine dikkati çekiyor; eli hamurla buluşturarak herkesin kendi ekmeğini pişirebileceğini göstermeyi amaçlıyor.

Saat 12:00’da başlayacak ve herkesin katılımına açık bu ücretsiz atölye hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Reklam

6 Temmuz Cumartesi: Doğal Kağıt Atölyesi – Nadas İstanbul

Nadas İstanbul ev sahipliğinde, Ahunur Özkarahan ve Minteha Emel Argan tarafından düzenlenecek bu atölye ile 2 farklı yöntem ile doğal kağıt yöntemini keşfedebilirsiniz.

Bu iki farklı yöntem; ilk olarak farklı boyama teknikleri ve çiçek / bitkilerin de eklenebildiği dönüşümlü kağıt yapım ile %100 doğal malzemelerle (yaprak, çim vb.) kağıt yapımı olarak ele alınacak.

Doğal yapılarla baskı ve resim uygulanabilecek bu kağıtların yağımı hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için info@nadasistanbul.com’a e-posta atabilirsiniz.

Saat 13:00’de başlayacak etkinliğin Facebook sayfasına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

7 Temmuz Pazar: Beşiktaş Kooperatifi Temmuz Dağıtımı

Adil ve ekolojik gıdayı Beşiktaş’la buluşturmak isteyen Beşiktaş Kooperatifi Girişimi bı pazar gününde yine tezgâh açıyor.

Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda bulunan Adeks’de gerçekleşecek dağıtıma herkes davetli. Etkinliğin Facebook sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.