destekar ile adil ve eşit bir dünyaya destek olun

Bu içeriği paylaş:

2005’ten bu yana afetlerden etkilenen insanlar için çalışan Hayata Destek Derneği, zevkli, zarif ve sürdürülebilir bir dayanışma teklifiyle karşınızda: destekar

Daha 2020 yılının yarısında bile gelmedik ama, Elazığ Depremi, Edirne sınırındaki kriz ve küresel salgın, etkilenenlerin destek ihtiyacı ile hepimizi ‘bir’ olmaya, her birimizin bir diğerine ne kadar bağlı olduğunu hatırlamaya çağırıyor.

Hayata Destek Derneği de tam da bu zamanda, rafine bir dayanışma seçeneği sunuyor. www.destekar.org adresindeki e-ticaret mağazası, hayata destek olmak isteyenlerin alışveriş noktası olmayı hedefliyor.

Bu sosyal tasarım pazarıyla, Hayata Destek Derneği, hem tüketiciyi hem de üreticiyi birer ‘destekar’ olmaya davet ediyor.

“destekar”’ın tüm kârı, ihtiyaç sahiplerinin hayatına destek olmak için Türkiye’nin 8 ilinde, derneğin yürüttüğü insani yardım çalışmalarına aktarılıyor.

Online mağazada özellikle #AynıDiliKonuşuyoruz tişört, #Göbeklitepe ev tekstili, #BoyunaDüşünüyorum fular, #DüzensizDüzen sofra, #BuluşanaDek takı koleksiyonları ile #destekar defterleri dikkat çekiyor.

Satışa sunan markanın ürünlerinin tümü, farklı disiplinlerden yetenekli tasarımcıların afetten etkilenen insanlar ya da onların gündemleriyle buluşmalarıyla tasarlanıyor.

Dernek, destekar’la farklı disiplinlerden ünlü tasarımcıları, güçlendirmek istedikleri insanları ve tüketicileri buluşturarak daha adil ve eşit bir dünya için yaratıcı ve kolektif çözümler arıyor.

İşte, tam da bu yüzden var olmayan bir kelime icat etmişler. destekar bu yüzden, şu veya bu şekilde katılarak destek icra eden herkes demek.

“destekar”, ürün ve hizmetleri aracılığıyla Birleşmiş Milletler tarafından yaygınlaştırılan Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Amaçlar’a yaklaşmaya doğru hem savunuculuk yapıyor hem de kaynak yaratıyor.

Böylelikle dernek, “sosyal tasarım” kültürünün altını çiziyor. Logolarında daki “st” vurgusu da bunu hatırlatmak için.


Çevreci Geek'i takip edin

Önerilen makaleler