Yosunların gündelik hayatı, evde mantar, yeşil diyalog: Bu haftanın 4 çevre dostu etkinliği

Yosunların gündelik hayatı, evde mantar, yeşil diyalog: Bu haftanın 4 çevre dostu etkinliği

14 Ocak 2020 0 Yazar: Görkem Gömeç
Bu içeriği paylaş:

15 Ocak Çarşamba 18:30 : Yosunların Gündelik Hayattaki Rolleri – Yapı Kredi Kültür Sanat

Bilim Akademisi bu Çarşamba sizi Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Dr. Berat Haznedaroğlu ile yosunların gündelik hayatımızda kullanılabilecek rollerini keşfetmeye davet ediyor.

Söyleşide günümüzde biyoyakıt, gıda, ilaç geliştirmek amacıyla kullanılan mikroyosunların, küresel iklim değişikliği ile mücadelede; enerji, gıda ve çevre sorunları konusunda nasıl kullanılabileceğine dair örnekler verilecek.

Bu ücretsiz etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

16 Ocak Perşembe – 13:00 : Evde Mantar Yetiştiriciliği – Kokopelli Şehirde

İyi Ekim Kokopelli Şehirde düzenleyeceği atölye ile, evde mantar yetiştirmek isteyenler için bu gizemli dünyanın kapılarını sizler için aralıyor.

Bu atölye ile istiridye mantarınızı yetiştirebilir ve kendi yetiştirdiğiniz temiz ve güvenilir mantarınızı hasat edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için atolye@kokopellisehirde.com adresine e-posta atabilirsiniz.


Reklam

18 Ocak Cumartesi 10:00 – Yeşil Diyalog: Yükselen Yeşil Hareket – Taxim Hill Hotel

18 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek olan 16. Yeşil Diyalog buluşması, yeşil harekete ilgi duyanları ‘Yükselen Yeşil Hareket’’i konuşmak üzere bir araya getirecek.

Her sene farklı bir tema çerçevesinde yeşil politikalar üzerine tartışmak, fikir alışverişi yapmak, deneyim paylaşmak ve politikaların yeniden üretim süreçlerini desteklemek üzere toplanan Yeşil Diyalog toplantılarının bu seneki konusu Yükselen Yeşil Hareket.

Yeşil Düşünce Derneği ve Yeşiller Meclisi tarafından organize edilen 16. Yeşil Diyalog’da Türkiye ve Avrupa yeşil hareketinden aktivistler, bu harekete ilgi duyan herkesi 18 Ocak Cumartesi günü Taksim Hill Otel’de diyalog kurmaya çağırıyor.

Detaylar ve kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

18 Ocak 14:00 – Gerçek Gıdaya Ulaşma Yolu Olarak Kooperatifler – EkBiçYeİç

EkBiçYeİç bu Cumartesi Yeryüzü Kooperatifi’nden Leyla Kabasakal’ı ağırlıyor, etiket okumayı, kooperatifleri, insan ve gıda ilişkisi konu alan bir söyleşiye davet ediyor.

Bu ücretsiz etkinliğe katılmak için info@ekbicyeic.com’a e-posta atmanız yeterli.


Çevreci Geek'i takip edin