Yeni bir yol, solucan evi, ekmek atölyesi: Bu haftanın 5 çevre dostu etkinliği

1 Ağustos Perşembe: Akıllı Hayat 2030 Film Gösterimleri : Yeni Bir Yol, Problem Yok!

SKD Türkiye ile Zorlu Holding’in düzenlediği Akıllı Hayat 2030 Film Gösterimleri, Yeni Bir Yol ve Problem Yok! adlı filmler ile devam ediyor.

Etkinlik, toprak ve okyanusla ilişkimizi inceleyen kısa film Yeni Bir Yol ile başlayacak. 25 dakikalık bu filmin ardından, kırsal bölgelerin güneş enerjisi ile elektriğe erişimi projesini anlatan Problem Yok! filmi ile devam edecek.

19:15’te networking ile başlayacak etkinlik kısa film Yeni Bir Yol ile 19:45’te başlıyor. Problem Yok! filmi ise 20:15’te.

Etkinlik ücretsiz ve genel katılıma açıktır. Ancak kontenjan sınırlı olduğundan burayı tıklayarak kayıt yaptırmanız rica olunur.

1 Ağustos Perşembe: Kolektif Fırın’dan Ekmek Atölyesi – SALT Beyoğlu

Evinde ekmek yapan bir grup gönüllünün katılımıyla yürütülen Kolektif Fırın’ın iş birliğiyle SALT Beyoğlu’ndaki fırın yeniden faaliyete geçiyor.

Bu iki atölyede, davetli ekmekçiler katılımcılarla mayalama, yoğurma ve pişirme tekniklerine dair bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Kolektif üretime dayalı atölyeler paralelinde, buğday, hamur, maya ve ekmek; iyi, temiz ve adil gıda ile şehirde tarım üzerine konuşmalar gerçekleştirilecek.

Bu iki atölyeye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

1 Ağustos Perşembe: Maide Mutfak’ta: Savaş Gastronomisi – SALT Beyoğlu

SALT Beyoğlu’nda dört hafta sürecek “Maide Mutfak’ta” programları bu hafta Nİhan Kürekçi ile Savaş Gastronomisi ele alacak.

SALT’ın Kök Projekt iş birliğiyle geliştirdiği programlara, Maide’den şeflerin üreticilerden aracısız alınmış mahsullerle kumanya hazırlıkları eşlik edecek.

SALT Beyoğlu’ndaki Mutfak mekânında saat 18.00’de gerçekleşecek “Maide Mutfak’ta” programları (Türkçe) herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Reklam

3 Ağustos Cumartesi: Beşiktaş Kooperatifi Ağustos Dağıtımı

Adil ve ekolojik gıdayı Beşiktaş’la buluşturmak isteyen Beşiktaş Kooperatifi Girişimi bı pazar gününde yine tezgâh açıyor.

Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda bulunan Adeks’de gerçekleşecek dağıtıma herkes davetli. Etkinliğin Facebook sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 Ağustos Cumartesi: Solucan Evi Yapımı – APV

APV Kidz School tarafından özel olarak tasarlanan bu etkinlikte çocuklar, öncelikle kültür solucanları hakkında genel bilgi edinecek, doğal yaşam koşullarını öğrenmek için simülasyona katılacak ve eksiksiz bir solucan evi kurmak için birlikte çalışacaklar.

Çocukları aynı zamanda solucanların bu süreçte yarattığı katma değerin yanı sıra kompost, vermikompost, vermikasting, organik, evsel atık, atık yönetimi, ekolojik, çürüme gibi yeni terimleri de öğrenecekler.

Saat 10:30’da başlayacak etkinlik hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayarak Facebook sayfasına göz atabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.