Yenebilir otlar, kent bahçeciliği, evde bahçe: Bu haftasonunun 6 çevre dostu etkinliği

Baharın da yüzünü yavaş yavaş göstermesi ile bu haftanın etkinliklerin çoğu, evde bahçe kurulumu, toprak, kompost ve bitkiler üzerine.

Herkese iyi haftasonları 🤓

6 Nisan Cumartesi: Yenebilir Otlar – Kadıköy Ekolojik Yaşam Merkezi

11 binin üstünde bitki çeşidi bulunan Türkiye’de maalesef bu değerler yeterince bilinmiyor. İşte bu yüzden Kadıköy Ekolojik Yaşam Merkezi Mehmet Ali Altıokka ile beraber yenebilir otları ele alan bir etkinlik düzenliyor.

Ücretsiz olan bu etkinlik hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6-7 Nisan: Kent Bahçeciliği – Kokopelli Şehirde

Kokopelli Şehirde ev sahipliğinde Hakan Gönül tarafından düzenlenecek atölyede, katılımcılar öncelikle kendi gıdasını nasıl yetiştireceklerini daha sonra ise ev bostanlarının ilk adımını atmayı keşfedecek

Özellikle dar alanlarda bahçe yapımının ele alınacağı etkinlkte, tohum ve toprak seçimi de konu başlıklarından bir kaçı.

2 gün sürecek bu detaylı atölyeye katılım ücreti ise 350 TL (KDV dahil), atölye süresince çay/kahve gibi ikramlıklar olacak.

Daha detaylı bilgiye atolye@kokopellisehirde.com’a e-posta atarak veya etkinliğin Facebook sayfasını buraya tıklayıp ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

7 Nisan Pazar: Beşiktaş Koop Nisan Buluşması

Beşiktaş Kooperatifi Girişimi her ay olduğu gibi Nisan’da da Beşiktaşlılarla buluşuyor.

Bu ay kooperatif ziyaretçilerine, kuru fasulye, nohut, kiraz kurusu, pirinç, yeşil mercimek, bal, çay, zeytini, zeytinyağı, yumurta, tahin, salça, tarhana, zeytinyağlı sabun ile ekmek ve makarna çeşitleri sunuyor.

Etkinliğin Facebook sayfasına buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.


Reklam

7 Nisan Pazar: Evde Bahçe – İstanbul Permakültür Kolektifi

Minik bir balkon, çatı, teras ya da bir bahçe’de gizli bir cennet oluşturmak isteyenler için, İstanbul Permakültür Kolektifi’nden Dilek Yalçın Demiralp’in düzenlediği etkinlik tam size göre.

Ebruli Doğal Bakkal’da düzenlenecek etkinlikte, bir bahçe için gerekli, toprak, tohum ve saksı gibi öncelikler ele alınıp incelenecek, bitkilerin sevdiği yerler keşfedilecek.

Katılım katkı payı 200 TL ile 250 TL arasından katılımcıların belirlediği miktara göre değişen etkinliğe kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermeniz gerekli.

Etkinliğin Facebook sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

7 Nisan Pazar: Repair Cafe – Yeryüzü Derneği

Yeryüzü Repair Café yeni etkinliğinde Kadıköy Kent Konseyi’nde arızalı eşyalarınızı onarmayı sürdürüyor.

Etkinlikte uzman gönüllüler ücretsiz bir şekilde elden geçiriliyor, yeniden kullanılmasına çalışıyor.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgiye Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

7 Nisan Pazar: Toprak ve Kompost Atölyesi – Nadas İstanbul

Nadas İstanbul’da İyi Ekim’den Burcu Arıkan tarafından düzenlenecek bu etkinlikte, sağlıklı ve zengin bir toprak için en ideal kompost yöntemlerinden biri olan solucan kompostunun nasıl hazırlanacağını öğrenebilirsiniz.

Ek Biç Ye İç ekibine dahil olarak, kentte iyi gıda üretimi için emek vermeye devam eden Burcu Arıkan, toprak ve kompost hakkında bilinmesi gerekenleri bu etkinlikte ele alacak.

Katılımın 90₺ olduğu etkinliğe kayıt olmak için ya da daha fazla bilgi almak için info@nadasistanbul.com adresine mesaj atabilirsiniz.

Etkinliğin Facebook sayfasına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.