Yaz Turşuları, Plastiksiz Temmuz, Sukulentler: Bu hafta sonunun 5 çevre dostu etkinliği

10 – 13 Temmuz: Kolektif Fırın’dan Ekmek Atölyesi – SALT Beyoğlu

Evinde ekmek yapan bir grup gönüllünün katılımıyla yürütülen Kolektif Fırın’ın iş birliğiyle SALT Beyoğlu’ndaki fırın yeniden faaliyete geçiyor.

Bu iki atölyede, davetli ekmekçiler katılımcılarla mayalama, yoğurma ve pişirme tekniklerine dair bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Kolektif üretime dayalı atölyeler paralelinde, buğday, hamur, maya ve ekmek; iyi, temiz ve adil gıda ile şehirde tarım üzerine konuşmalar gerçekleştirilecek.

Bu iki atölyeden birincisine buraya tıklayarak, ikinci atölyeye ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

11 Temmuz Perşembe: Yeşile Dönüyoruz- Geri Dönüşüm Atölyesi – Dönüşüm Derneği

Çöp ve evinizdeki diğer atık türlerini öğrenerek geri dönüşümü daha etkili yapmak için Burgazadası Kültür ve Kalkındırma Dernegi, Burgazada Gençlik Derneği ve Dönüşüm Derneği sizi Burgazada’da bulunan Aya Nikola Çay Bahçesi’ne davet ediyor.

Saat 21:30’da başlayacak bu ücretsiz etkinlik hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayarak Dönüşüm Derneği’nin Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

13 Temmuz Cumartesi: Plastiksiz Temmuz’da Çöpü Sıfırlıyoruz – EkBiçYeİç

EkBiçYeİç Plastiksiz Temmuz’u Sıfır Çöp Platformu ile konuşuyor. Kentte çöpü sıfırlamanın mümkün olduğunu düşünen bu etkinlik saat 12:00’da başlayacak.

Katılım ve ayrıntılar için EkBiçYeİç’in Instagram hesabını takip edebilirsiniz.


Reklam

13 Temmuz Cumartesi: Sürdürülebilir Bitki Yetiştiriciliği: Sukulent-Kaktüs – Nadas İstanbul

Nadas İstanbul ev sahipliğinde ve @greensquaremeter Ahu Kopan tarafından düzenlenecek bu atölye; kaktüs ve sukulent türlerini tanımanızı sağlayacak; ihtiyaçları olan tüm bakım öneri ve püf noktalarını, sorunlarına karşı önlem ve çözüm yöntemlerini paylaşma şansı sunacak.

Bakım yöntemlerini, toprak yapılarını ve saksı seçimini gibi konu başlıklarını öğrenebileceğiniz bu atölye ile sürdürülebilir yeşil alanınızı oluşturmak, bitkileriniz ile tasarım zevkiniz ve yaşam rutininize uygun, kalıcı birliktelik oluşturmak sizin elinizde.

Saat 13:00’da başlayacak etkinliğe katılım ve ayrıntılar için info@nadasistanbul.com’a mail yazarak ulaşabilir, ya da Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.

14 Temmuz Pazar: Yaz Turşuları Atölyesi – Nadas İstanbul

Sıcaklar iyice göstermeye başlamışken Nadas İstanbul ev sahipliğinde Begüm Yaramancı ile vücudumuzun kaybettiği su, tuz ve mineralleri probiyotik takviyesi ile beraber çok daha güçlü bir şekilde yerine koymak için turşu kurmaya hazır mısınız?

Yaklaşık iki saat sürecek atölye çalışması, turşu yapımına giriş niteliğinde teorik bilgilendirmeyle başlayacak, farklı turşuların tadımlarından sonra, salamura yöntemini kullanarak bahar sebzeleriyle bir turşu kurma demosuyla sonlanacak. Bu süreçte adım adım turşu kurma süreci ve püf noktaları üzerinden geçilecek.

Saat 13:30’da başlayacak etkinliğe kayıt olmak için ya da daha fazla bilgi almak için info@nadasistanbul.com adresine mesaj atabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.