TMMOB ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kanal İstanbul için İtiraz Dilekçelerini Paylaştı

Bu içeriği paylaş:

Kanal İstanbul ile ilgili itiraz ve yeni dava süreci devam etmekte. Bu süreçte vatandaşların itirazlarını kolayca yapabilmeleri için Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi itiraz dilekçelerini yayınladı.

Geçtiğimiz Aposto bülteninde de bahsettiğim üzere, kamuoyunda sanki her şey bitmiş, itiraz edilecek bir şey yokmuş gibi bir algı oluşturulmak istenmekte.

Bununla beraber vatandaşların Çevre Düzeni Planı Değişikliğine ilişkin görüş ve itirazlarını 20 Nisan 2021 mesai bitimine kadar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne iletme şansı var.

TMMOB ve İBB’nin hazırladığı belgeleri imzalı olarak taratıp istanbul@csb.gov.tr adresine mail ile iletebilir ya da İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Ataşehir’deki merkezine elden verebilirsiniz.

Bende bu süreçte sizi vatandaşlık haklarınızı kullanmaya davet ediyorum. Bu süreçte siz de sesinizi duyurun!

TMMOB’un belgelerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İBB’nin belgeleri için buraya tıklayabilirsiniz.


Çevreci Geek'i takip edin

Görkem Gömeç

Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine yüksek lisans yaptı. 4 yıl Yeşilist'te Proje Koordinatörlüğü yaptıktan sonra, Çevreci Geek'i ve Yeşil Öneriler'i kurdu.

Önerilen makaleler