Su Kefiri, Sıfır Çöp, Yenilenebilir Enerji Kooperatifi: Bu haftasonunun 4 çevre dostu etkinliği

8 Şubat Cuma – Yenilenebilir Enerji Kooperatifi Kurma Girişimi

Uzun zamandır konuşuluyor, üstüne toplantılar yapılıyor, bu Cuma ise artık harekete geçiliyor.

Yeryüzü Derneği, Yeşil Düşünce Derneği ve Kadıköy Kent Konseyi İstanbul’da yurttaşların kendi enerjisini kendilerinin ürettiği ve tükettiği, yerel ve demokratik bir enerji üretim-tüketim modelinin işletildiği bir kooperatif kurmak için kolları sıvamaya çağırıyor.

Etkinlik Cuma günü Kadıköy Evlendirme Dairesi A Salonunda saat 19:00’da yapılacaktır. Etkinlik hakkında daha fazla bilgiye Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

9 Şubat Cumartesi – Sıfır Çöp Platformu Buluşuyor

Yaşamını gereksiz çöp üretmeden yaşamak isteyenler ve bu hareketi büyütmek isteyenler buluşuyor.

Sıfır Çöp Platformu tarafından düzenlenen etkinlik, hareketin geleceğini konuşmak isteyenler için düzenleniyor. Etkinliğe katılmak için sifircopplatformu@gmail.com‘a bir eposta atmanız önemli.

Daha fazla bilgiye etkinliğin Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.


Reklam

9 Şubat Cumartesi – Nazlı Pişkin ile Su Kefiri

Bol baloncuklu, probiyotik, çocukların bayıldığı, süt ürünü içermeyen, doğal fermantasyon tekniğiyle yapılan su kefiri; evde fermantasyon teknikleriyle yapılan çeşitli probiyotik yiyecek ve içeceğin gücünden faydalanmak, bağışıklığı desteklemenin en doğal yollarından biri.

Kokopelli Şehirde tarafından düzenlenen ve Nazlı Pişkin tarafından eğitimi verilecek bu atölyede ise fermantasyon, fermente gıdalar ve su kefiri hakkında bilmek istediklerinizi öğrenebilirsiniz.

Daha fazla bilgiye ise etkinliğin Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

10 Şubat Pazar – Meditasyon: Doğal Nefesin Gücü

Aklı odaklamanın, farkındalığı arttırmanın ve stresi azaltmanın bir yolu olarak; meditasyon son zamanlarda öne çıkmakta. Artık daha fazla doktor, psikolog ve gazeteci meditasyon uygulamasının yaşamı zenginleştiren yararlarından bahsediyor.

Nadas İstanbul tarafından düzenlenen bu etkinlik de, meditasyon yapmanın fizyolojik ve psikolojik etkileri üzerine çalışmalar yapan Dh. Vajracaksu ile binlerce senelik ‘Nefes Farkındalığı’ meditasyonu öğrenmeyi ve şiirler ile ‘Sadece Oturma’ meditasyonu yapmayı planlıyor.

Katılım bedeli 30 ile 100 ₺ arasında katılımcılar tarafından belirlenecek bu etkinlik, Pazar günü saat 13:45’de başlayacak. Etkinliğe kayıt için info@nadasistanbul.com adresine mesaj atabilirsiniz.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgiye Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.