Şimdi destek zamanı: Koronavirüs döneminde 4 büyük yardım kampanyası


Zor zamanlardan geçtiğimiz aşikar, ama kötü haberler ile beraber iyi haberler ve yardım kampanyaları da bize umut veriyor.

Bu liste hazırlanırken sona erdiği için ekleyemediğim Ahbap’ın yardım kampanyası, çok büyük bir destekle hedefinin 2 katı olan 10 binin üzerindeki aileye gıda yardımı yapabilecek.

Bunun dışında benim görebildiğim, en kapsamlı olduğunu düşündüğüm, yardım kampanyalarını da sizler için listeledim.

Siz de benzer kampanyaları yorumlara ekleyebilirsiniz, listeyi güncel tutmaya çalışırım.


Reklam

İhtiyaç Haritası:

İhtiyaç Haritası, Türk Tıp Öğrencileri Birliği işbirliğinde Türk Tabipleri Birliği’nin referansıyla tespit ettiği yeni ihtiyaç listelerini yayınladı.

Listelerde, N95 ve cerrahi maskeler, koruyucu maskeler, eldivenler ile yıkanabilir önlük gibi ihtiyaçlar yazılmış durumda.

Bağış sisteminin kolaylaşması için en az 20 adet malzeme yapabildiğiniz bu listelere, www.ihtiyacharitasi.org üzerinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi:

Yenikapı’da İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezini kuran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi kesimlere ve yaşlı vatandaşlarımıza daha fazla maddi ve manevi destek sağlamak, sağlık çalışanlarına ve hastalarına daha fazla destek vermek için bir çağrı yaptı.

Vatandaşların da yardımlarına açık bu projeye destek vermek için https://birliktebasaracagiz.ibb.gov.tr/ ulaşacağınız formu doldurmanız yeterli.

Ankara Büyükşehir Belediyesi:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan esnaf, işçi ve zanaatkarlar için yardım kampanyası başlattı.

‘Dayanışma İçin 6 Milyon Tek Yürek’ sloganı ile başlatılan proje, ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırmayı planlıyor.

Projeye belirtilen banka hesaplarına havale yaparak, ya da https://www.ankara.bel.tr//dayanisma-platformu sitesinden ulaşabilirsiniz.

3 Boyutlu Destek:

Corona virüsüne karşı en ön safta mücadele eden ve büyük bir risk üstlenen sağlık çalışanlarına bir destek de üç boyutlu (3D) yazıcı sahiplerinden geldi.

Sahip oldukları 3D yazıcılarla sağlık çalışanları için yüz siperliği üretmeye başlayan gönüllüler, kurdukları 3boyutludestek.com adlı internet sitesi ve sosyal medya üzerinden de hem üretim ve gönüllü ağını genişletmeye hem de ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyor.

Kampanya 1 haftada ülkenin dört bir yanına ulaştı ve 10.000’den fazla yüz kalkanını sağlık çalışanlarımıza ulaştırdı.

Sizin de 3 boyutlu yazıcınız varsa ya da destek vermek isterseniz, 3boyutludestek.com sitesine girerek hammadde ve yazıcı yardımı da yapabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.