Red Dead Redemption 2 ile toplam fiyatı aynı 10 mis gibi oyun

Yeni oyunları hemen alayım da hemen oynayayım, muhabbette geride kalmayım tarzında bir karakter hiç olamadım. Hele yüksek lisans, iş bulma derdi, işimden zaman kalmadı derken yaklaşık son 5 yılda bazı oyunları oynamakta geride kaldım.

Ama bunun yararları da olmadı değil. Birincisi, oyunlar biraz zaman geçtikten sonra ilk başta gözden kaçan buglarından temizlendi. İkincisi ise bazı oyunlarda olduğu gibi 500 liraları gören fiyatlar, makul ve “ben naptım la” diye kendimi dövmeyecek seviyelerden düştü.

Red Dead Redemption 2’de şu an 469₺’lik fiyatı ile cüzdan deşen Jack vaziyetinde..Kayserili kanımın kaynamasına yol açan bu oyunu oynmak için affedersiniz ben biraz bekleyeceğim efenim.

Zaten, yakın zamanda Black Friday, Christmas zamanı gibi indirimler gelecek. Benim de yapacağım gibi sizi de o dönemleri beklemeye davet ediyorum.

Ha, o sırada ben ne oynayacağım, RDR yoksa dünyanın anlamı ne felan gibi varoluşsal problemler yaşayacaksanız; şu an mis gibi indirimde olan ve hepsinin fiyatı bir RDR2’ye eşit (hatta 3 lira daha ucuz) 10 müthiş oyun önerisi hazırladım.

Çoğu indirim 3 Aralık’ta bitecek o yüzden elinizi hızlı tutmakta fayda var.

Metro Redux – 134₺ PS+ Fiyatı: 32,30₺

  • MetaScore: 85

En yakın arkadaşlarımdan birinin sürekli oynamamı önermesine rağmen Metro serisi ile benim tanışmam geç oldu. Hala da birinci oyunu oynuyorum. Ama bu oyun alışagelmişin dışında zorlukları ve farklı hikayesi ile oyun tarihini değiştiren oyunlardan biri.

Rusya’nın dev metro ağında, Nazileri, Komunistleri ve “hayaletler”i bile görebileceğiniz bu oyunu oynamadan tecrübe etmek bence imkansız. Oyunun 2010 yılında çıktığını göze alaraktan bazı grafik problemlerini göz ardı edip, oyunu kulaklık oynarsanız bana kesin teşekkür edersiniz.

İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

BioShock Koleksiyonu – 119₺ 69₺

  • MetaScore: 84


Son 10 yıla damgasını vurmuş bu oyun serisini oynamadıysanız, Playstation için özel olarak hazırlanmış BioShock, BioShock 2, and BioShock Infinite’dan oluşan bu koleksiyonu kaçırmayın.

Oynayanlar içinse RDR2’nin fiyatı kalp krizine yol açmayan seviyelere inene kadar, Rapture ve Kolumbiya’yanın post-apokaliptik evrenine ve müthiş hikayesine geri dönüş oldukça düşük bir fiyata karşımızda. Bence şu an hem fiyat, hem de oyunlar açısından en iyi seçenek bu.

İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

HITMAN™ – Game of the Year Edition 269₺ 109₺

  • MetaCritic: 84

Sezon mantığı ile çıkması ile biraz garip gelse de, Hitman geçtiğimiz yılın en iyi oyunlarından biri olarak seçilmişti. Hangi Game of the Year ödülünün versiyonu olduğunu tam anlamadığım bu set ise 1. sezonu ve neredeyse tüm add-onları içeriyor.

Beni çok çekmeyen gizlilik oyunu sevdalılarının kaçırdığına üzüleceği söyleyen çokça. O yüzden güzel bir alternatif olabilir.

İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

DOOM ve Wolfenstein II Seti 357₺ 122₺

  • Ortalama MetaCritic:84

Wolfenstein’ı alıp, bu işin gerisini ve ilerisini getirmeyi unutanlara (bknz. ben) çok güzel bir paket gelmiş. 250₺’lik bir efsane indirimle gelen bu paket Kayserili kanımı sakinleştiren pasiflora etkisi gösteriyor.

Eski oyunlara bir anda geri dönüşleri, ve abartı Naziler ile, FPS’yi resmen tanımlayan bu oyunun modern zamanlar dönüşmüş hali sevilmeyecek gibi değil.

İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Skyrim Special Edition + Fallout 4 Game of The Year seti 307₺ 134₺

  • Ortalama MetaCritic: 87

Daha bir şey demeye gerek var mı. Son dönemde Bethesda’yı Bethesda yapan iki oyun bir arada. Fallout sever biri olarak her ne kadar bu oyun kalbimi kırsa da (bunu da yazarım bir ara), bu evrene dönmek her zaman ilaç gibi geliyor.

İki oyunun toplamda 400’den fazla “Best of” ödülü var ve FRP severler için bu iki oyun, iyisi ile kötüsü ile, kendi alt kültürü için birer sembol olmuş durumda. Tüm add-onların bulunduğu bu seti kaçırmayın derim.

İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

BONUS:

Cadılar Bayramı için özel diğer indirimlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir de bu şarkı yazıyı yazarken hep aklımdaydı, paylaşayım dedim. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.