Oyun Sanatı, Robot El, Kadının Adı Var: Bu haftasonu düzenlenecek 7 çevre ve geek dostu etkinlik

7 Mart Perşembe: Sanat Oyunları ve Oyun Sanatı – Studio-X

Studio- X ‘De düzenlenen Goethe-Institut’un Karlsruhe Sanat ve Medya Merkezi (ZKM) ile iş birliği ile geliştirdiği gezici sergi “Games and Politics”, bilgisayar oyunlarının politik potansiyellerini oyun diliyle nasıl geliştirdiklerini inceliyor.

Perşembe günü düzenlenecek panelde ise sergide yer alan oyunlar “oyun sanatı” ve “sanat oyunları” kavramları açısından değerlendirilecek. Bir ifade biçimi olarak oyunların politik ve estetik anlamda nasıl karşılaşmalar ve yüzleşmeler yarattığı tartışılacak.

Bunu oyuncuyla birlikte gerçekleştirme yollarının nasıl tasarlandığı da, panele katılan izleyici/oyuncuların katkısıyla konuşulacak. Panelin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

8 Mart Cuma: Kadının Adı Var – BPW International

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Türkiye’nin, kendi alanlarında mücadeleler vererek öncü olmuş kadınlarını dinlemeye davetlisiniz.

ÜNSPED Kadın Liderliği Gelişim Atölyesi ve BPW International tarafından düzenlenecek atölyede, Arzu Özyol, Dilara Koçak ve Itır Erhart gibi çevre ve sivil toplum adınla çalışan kadınlar da yer alacak.

İTÜ Maçka Yerleşkesi Vakıf Konferans Salonu’nda düzenlenecek etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Reklam

8 Mart Cuma: Çöp Sohbetleri – Nadas İstanbul

Şehir biyoçeşitliliğine odaklanmış bir ortak çalışma yeri olan Nadas İstanbul, sizi 8 Mart Cuma günü, saat 19:30’da Çöp Sohbetleri’ne davet ediyor.

Etkinlik evden çıkan atıkların daha sonraki yaşamını, İstanbul gibi bir megakentte atık ayrıştırmanın nasıl yapıldığını konuşmak üzere bir söyleşi olarak düzenleniyor.

Ücretsiz olan etkinliğe katılım için info@nadasistanbul.com’a mail atmanız rica ediliyor. Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

8 Mart Cuma: Robotel İstanbul Mart Buluşması – Maker Çocuk

‘Türkiye’nin Yardım Eli’ Robotel Türkiye, ihtiyaç sahiplerine gönüllü olarak 3 boyutlu printer ile basıp ücretsiz hediye ettiği mekanik eller üretiyor.

Siz de bu proje gönüllü olmak isterseniz bu etkinliğe katılabilir, detaylı bilgi için http://www.robotel.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

9 Mart Cumartesi: Begüm Yaramancı ile Sauerkraut ve Fermente Turşular – Kokopelli Şehirde

İçindekiler yemek kitabının da yazarı, “Turşu Kraliçesi” Begüm Yaramancı Kokopelli Şehirde’nin ev sahipliği ile turşu severlere iki büyük etkinlik sunuyor.

Saat 11:00’da başlayacak etkinlikte,Begüm Yaramancı turşulamayı, tutkusunu ve katkısız, doğal, sağlıklı fermante turşu yapımının inceliklerini paylaşacak.

Yaklaşık iki saat sürecek atölye çalışması, turşu yapımına giriş niteliğinde teorik bilgilendirmeyle başlayacak, salamura yöntemini kullanarak mevsim sebzeleriyle yapılacak bir turşu kurma demosu ile sonlanacak.

Katılım ücreti 177 ₺ olan etkinliğe kayıt olmak için buraya tıklayarak katılım formunu doldurabilirsiniz. 


Reklam

İkinci etkinlik ise saat 14:30’da başlayacak. Begüm Yaramancı bu atölyede dünyanın en meşhur turşularından Alman turşusu Sauerkraut’u (lahana tuzlaması/ekşi lahana) yakından tanıtacak.

Sauerkraut yapımında kullanılan atalık teknik tuzlama metodunun adımlarını ve incelikleri ile şifa kaynağı olmasına sebebiyet veren faktörleri, fermantasyonu, mikrobiyotayı keşfedebilirsiniz.

Katılım ücreti 177 ₺ olan etkinliğe kayıt olmak için buraya tıklayarak katılım formunu doldurabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için atolye@kokopellisehirde.com adresine yazabilir veya etkinliklere Facebookta buradan göz atabilirsiniz.

10 Mart Pazar: Adil Ekolojik Gıda Semte Geldi – Beşiktaş Kooperatifi Girişimi

Adil ve ekolojik gıdayı aracısız olarak semtimizle buluşturmayı amaçlayan Beşiktaş Kooperatifi Girişimi, güvenilir üreticilerden getirdiği ürünleri semte sunuyor.

Siz de saat 11:00’den başlayarak Pazar günü kendilerini ziyaret edebilir. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.