Nitelikli Eğitim, Su Kefiri, İleri Dönüşüm: Bu haftanın 5 çevre dostu etkinliği

Nitelikli Eğitim, Su Kefiri, İleri Dönüşüm: Bu haftanın 5 çevre dostu etkinliği

26 Şubat 2020 0 Yazar: Görkem Gömeç
Bu içeriği paylaş:

27 Şubat Perşembe 18:30 : Sorunlara Çözümler Buluşması: Nitelikli Eğitim – Zorlu Holding

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin UNDP Türkiye çözüm ortaklığında gerçekleştirdiği Sorunlara Çözümler Buluşmaları 2020 yılında Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında Zorlu Holding desteğiyle devam ediyor.

Kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

28 Şubat Cuma – 29 Şubat Cumartesi: Kolektif Fırından Ekmek Atölyeleri – Salt Beyoğlu

SALT’ın Kolektif Fırın iş birliğiyle Temmuz 2019’da başlattığı, herkesin katılımına açık ekmek atölyeleri devam ediyor.

SALT Beyoğlu’ndaki Mutfak mekânında düzenlenen tek günlük atölyelerde Kolektif Fırın ekmekçileri, mayalama, yoğurma ve pişirme tekniklerine dair bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor.

Kadim bilgilerin izinde, mümkün mertebe geleneksel yöntemlerle sağlıklı ve iyi içerikli ekmek pişirme gayretinde olan Kolektif Fırın üyeleri, kendi ürettikleri mayayı ve taş değirmende öğütülmüş atalık tahılların unlarını kullanıyor; un ve tuzu küçük çaplı üreticilerden aracısız alıyor.

Murat Demirtaş (Fırınımdan Ekmekler) tarafından hazırlanan Kolektif Fırın atölyeleri ücretsiz ve kayıt alınmamakta.

29 Şubat Cumartesi: Gündelik Atıklarla İleri Dönüşüm Atölyesi – Kale Tasarım ve Sanat Merkezi

Kale Tasarım ve Sanat Merkez’inin, Pınar Akkurt ile düzenlediği İleri Dönüşüm Atölyesi, katılımcıların gündelik atıkların alternatif kullanım alanlarına dair teknikler, yöntemler, fikirler, örnekler, çözümler konuşacağı, öğreneceği ve üreteceği, uygulamalı bir şekilde düzenlenecek.

Toplamda iki tam ve üç yarım gün sürecek bu çalışmada birer mimar, iç mimar ya da endüstri ürünleri tasarımcısı adayı olan katılımcılar, atık meselesi üzerine etraflıca düşünecek, kendi hayatlarında ve üretimlerinde bu konuyu gözetmeyi öğrenecekler.

Detaylar ve başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.


Reklam

29 Şubat Cumartesi 10:30 : Begüm Yaramancı ile Kimchi Turşu Atölyesi – EkBiçYeİç

Begüm Yaramancı, EkBiçYeİç’de düzenleyeci atölyede orijinal malzemeleri ile probiyotik açıdan süper gıda olmasının yanı sıra, barındırdığı umamiden kaynaklı katman katman lezzeti ve kendine has acısı, yedikçe yeme isteği yaratan kimci turşusunu ele alıyor.

Katılımcıların turşu ile ilgili tat ve kurma özelliklerini öğreneceği atölyeye katılım ve kayıt bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

29 Şubat Cumartesi 11:00 : Su Kefiri Yapım Atölyesi – Nadas İstanbul

Nadas İstanbul, Nazlı Pişkin ile beraber süt ürünü içermeyen, probiyotik, fermante bir içecek olan su kefirinin yapımı ve özelliklerinin ele alınacağı bir atölye düzenliyor.

Katılımcıların evde su kefiri yapımı için su kefiri anası da alacağı bu etkinliğe kayıt ve katılım bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Çevreci Geek'i takip edin