Küresel iklim grevi, iklim adaleti, çocuk günü: Bu haftanın 6 çevre dostu etkinliği

10 Eylül Salı: İklim Duyarlı Kentsel Su Yönetimi – Yeşil Ev

Yeşil Düşünce Derneği ev sahipliğinde, Açık Radyo’da Sudan Gelen programını hazırlayan Akgün İlhan iklim değişikliği çağında kentlerde suyun yönetimi nasıl olmalı sorusuna cevap arıyor.

19:00’da başlayacak ücretsiz ve herkese açık olan bu etkinlik hakkında daha fazla bilgiye Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

12 Eylül Perşembe: Şehirde Sürdürülebilir Yaşam – Buğday Derneği

Şehirde ekolojik bir yaşam mümkün mü? Biz ne yapabiliriz? Bu soruların cevaplarına Buğday Derneği ev sahipliğinde Kokopelli Şehirde cevap arıyor.

Ekoloji ve sürdürülebilir yaşam odaklı bir öğrenme ve deneyimleme alanı olan Kokopelli Şehirde ’nin kurucuları Yasemin Kırkağaçlıoğlu ve Elif Çatıkkaş ile saat 19:00’da Buğday Derneği’nin Kadıköy ofisinde gerçekleşecek etkinliğe kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

12 Eylül Perşembe: 20 Eylül Küresel İklim Grevi’ne Giderken – Yeşil Ev

Fridays For Future’ın 20 Eylül’deki etkinliği öncesi, Yeşil Düşünce Derneği ev sahipliğinde Atlas Sarrafoğlu, Selin Gören ve İren Bıçakçı FFF hareketini, Sıfır Gelecek kampanyasını ve iklim hareketini ele alacak.

19:00’da başlayacak ücretsiz ve herkese açık olan bu etkinlik hakkında daha fazla bilgiye Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

13 Eylül Cuma: Türkiye’de Doğa Koruma – Yeşil Ev

Yeşil Düşünce Derneği ev sahipliğinde Burcu Meltem Arık, Türkiye’deki önemli doğa alanlarını ve biyolojik çeşitliliğin durumunu ele alacak.

Biyolojik çeşitlilik neden önemli ve iklim krizi ile nasıl bir ilişkisi var? Yoldaş ekosistemler ve yoldaş türler tartışılıyor mu? Yaşadığımız coğrafyayı ne kadar iyi tanıyoruz? gibi sorulara cevap arayan etkinlik saat 19:00’da başlayacak.

Etkinlik ücretsiz ve herkese açık olacak. Daha fazla bilgiye Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.


Reklam

14 Eylül Cumartesi: Ek Biç Ye İç Çocuk Günü – EkBiçYeİç

EK BİÇ YE İÇ okul döneminin başlaması şerefine gün boyu farklı oluşumlar ile çocuklara Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve İleri Dönüşüm için oyunlar, tasarım ve bitki çayı atölyeleri düzenliyor.

Her bir atölyenin kontenjanı 10 çocuk ile sınırlı bu yüzden katılmak istediğiniz atölyeleri, iletişim bilgilerinizle birlikte EkBiçYeİç’in Instagram hesabından ya da info@ekbicyeic.com adresinden iletmeniz rica ediliyor.

16 Eylül Pazartesi: İklim Adaleti – Kokopelli Şehirde

İklim krizine karşı gerçekten hepimiz aynı gemide miyiz? Birlikte neler yapabiliriz? Kokopelli Şehirde evsahipliğinde 350 Türkiye Kampanyalar Sorumlusu Efe Baysal ile iklim krizine karşı mücadele yöntemlerini konuşacak.

Saat 19:00’da başlayacak etkinliğe kayıt için atolye@kokopellisehirde.com!a e-posta gönderebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.