Kadıköy Çevre Festivali, İklim için Okul Grevi 2, Merhemler: Bu haftasonunun 5 çevre dostu etkinliği

24- 25- 26 Mayıs: Kadıköy Çevre Festivali – Selamiçeşme Özgürlük Parkı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Kadıköy Çevre Festivali’nin teması “Betonu Kırmak! Toprakla Buluşmak!”

İlk iki yılda 50.000 ziyaretçiyi ağırlayan festival bu sefer de doğaya emek veren tüm sivil toplum kuruluşlarının, vakıf ve toplulukların stantları ile yer aldığı, çalışmalarını ve deneyimlerini paylaştığı festivalde; atölyeler, paneller, söyleşiler, doğa gözlemleri, konserler, film gösterimleri ve tiyatrolar gibi birçok etkinlik içeriyor.

Ekolojik kedi evi yapımından kahve kapsülü ayrıştırmasına farklı konuların olacağı bu ücretsiz festivalin programına ve diğer bilgilere buraya tıklayarak ziyaret edeceğiniz web sitesinden ulaşabilirsiniz.

24 Mayıs Cuma: İklim İçin 2. Küresel Okul Grevi

2069 farklı nokta ve 125 ülkede 1,5 milyon kişinin üzerinde katılım ile 15 Mart’ı geçiren Fridays for Future hareketi ile öğrenciler, bu sefer İstanbul’da 24 Mayıs’ta Maçka Sanat Parkı’nda toplanacak.

Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen ve Times dergisine kapak olan Thunberg’ün çağrısını Türkiye’de yine Atlas ve çevre dostu öğrenciler yeniliyor. Çağrıya buradan ulaşabilirsiniz.

25 Mayıs Cumartesi: Şehirli Bahçıvan ile Fideleme Teknikleri – Kokopelli Şehirde

Şehirli Bahçıvan Yıldıray Kaya ve Kokopelli Şehirde tarafından düzenlenecek bu atölye ile katılımcılar evlerine tohum ekimi ve fideleme hakkında bilgi edinebilecekler.

Ufak ya da büyük alanlar da olsa tohum ekim sürecinde en iyi çimlenme, fidelenme, özel besin destekleri gibi konuların ele alınacağı bu etkinlik saat 14:00’da başlayacak.

Etkinliğe kayıt için atolye@kokopellisehirde.com‘a mail atmanız gerekli. Daha fazla bilgi için Kokopelli Şehirde’nin Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Reklam

25 – 26 Mayıs : Rainbow Warrior İstanbul’da – Greenpeace Akdeniz

Greenpeace ile sembolleşmiş Rainbow Warrior, güneş enerjisi projesi kapsamında Türkiye’ye geliyor!

25-26 Mayıs tarihlerinde Üsküdar sahilinde ziyaret etmek isteyen herkese açık olacak. Gemi, Paşa Limanı Caddesi, tütün deposu karşısında demirleyecek. Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

26 Mayıs: Nazım Tanrıkulu ile Tentürler, Maserat Yağlar ve Merhemler – Kokopelli Şehirde

Tıbbi Bitkileri Doğru Kullanma Rehberi ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Rehberi adlı iki kitabı bulunan Nazım Tanrıkulu ile beraber Kokopelli Şehirde tarafından düzenlenecek bu atölye Tentürler, Maserat Yağlar ve Merhemler arasındaki farkları ve yapımlarını öğrenmek isteyenler için birebir.

Saat 11:00’da başlayacak bu etkinliğe kayıt için atolye@kokopellisehirde.com‘a mail atmanız gerekli. Daha fazla bilgi için Kokopelli Şehirde’nin Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.