İklim Forumu, Permakültüre Giriş, Sukulentler: Bu haftanın 6 çevre dostu etkinliği

2 Mayıs Perşembe: Artvin, Cerattepe: Bir Kentin Çevre Adaleti Mücadelesi – MAD Akademi

MADakademi’nin 13. etkinliği, Türkiye’nin en uzun soluklu çevre adaleti mücadelesini yürüten, Artvin’de maden karşıtı hareketin önemli aktörü Yeşil Artvin Derneği’nden Neşe Karahan ve avukat Bedrettin Kalın’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Ücretsiz olan etkinlikte sınırlı oturma alanı bulunmasından dolayı buraya tıklayarak kayıt yaptırmanız rica ediliyor.

4 – 5 Mayıs: Permakültüre Giriş – Kokopelli Şehirde

Orman6 ekibinin Kokopelli Şehirde ev sahipliğinde düzenleyeceği Permakültüre Giriş Kursu, doğayla ve tüm canlılara birlikte çalışma ve yaşama felsefesini öğrenmek isteyen ve permakültürün ne olduğunu merak edenler için 2 günlük bir tanışma/giriş niteliğinde.

Bill Mollison’un “Permakültür: Bir Tasarımcı Kılavuzu” kitabında yer alan konuları ele alan kurs aynı zamanda 72 saatlik Permakültür Tasarım sertifikası (PDC) kursunun da bir özeti.

2 günlük kursun katılım payı 350₺ olarak belirlenmiş. Kayıt olmak için buraya tıklayarak ulaşacağınız formu doldurabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için info@kokopellisehirde.com‘ a elektronik posta gönderebilir, buraya tıklayarak etkinliğin Facebook sayfasına göz atabilirsiniz.

4 Mayıs Cumartesi – İklim Buluşması – Yeşil Düşünce Derneği

Son zamanlarda ise küresel iklim krizinin aciliyeti, dünyanın hemen her yerinden, her yaştan kişinin önceliği haline geldi ve bu alandaki talepler yüksek sesle dillendiriliyor.

Yeşil Düşünce Derneği ve Yeşil Avrupa Vakfı (Green European Foundation), iklim krizine karşı başlayan bu hareketleri, yeni nesil örgütlenme ve aktivizm biçimlerini özellikle iklim politikası, hukuk ve iletişim kapsamında 4 Mayıs Cumartesi günü düzenleyeceği bir etkinlik ile inceleyecek.

Açık Radyo, Ekoloji Kolektifi, Avrupa Genç Yeşilleri ve Yokoluş İsyanı Facebook sayfasından inceleyebilirsiniz.

Etkinliğe kayıt için buraya tıklayarak ulaşacağınız katılım formunu doldurmanız rica ediliyor.

4 Mayıs Cumartesi: Tıbbı Çaylar Atölyesi – Kadıköy Ekolojik Yaşam Merkezi

Kadıköy Ekolojik Yaşam Merkezi Cumartesi saat 14:00’de Mehmet Şirin Yalvaç ile tıbbi çayların özellikleri, tıbbi çay hazırlama yöntemleri ve tıbbi çayların kullanılmasında dikkat edilecek noktalarını ele alacak.

Ücretsiz bu etkinliğin Facebook sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

5 Mayıs Pazar: Sürdürülebilir Bitki Yetiştiriciliği: Sukulent-Kaktüs – Nadas İstanbul

Nadas İstanbul ev sahipliğinde ve @greensquaremeter Ahu Kopan tarafından düzenlenecek bu atölye; kaktüs ve sukulent türlerini tanımanızı sağlayacak; ihtiyaçları olan tüm bakım öneri ve püf noktalarını, sorunlarına karşı önlem ve çözüm yöntemlerini paylaşma şansı sunacak.

Bakım yöntemlerini, toprak yapılarını ve saksı seçimini gibi konu başlıklarını öğrenebileceğiniz bu atölye ile sürdürülebilir yeşil alanınızı oluşturmak, bitkileriniz ile tasarım zevkiniz ve yaşam rutininize uygun, kalıcı birliktelik oluşturmak sizin elinizde.

Katılım ve ayrıntılar için info@nadasistanbul.com’a mail yazarak ulaşabilir, ya da Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.

5 Mayıs Pazar: Beşiktaş Kooperatifi Mayıs Ürünleri Dağıtımı

Adil ve ekolojik gıdayı Beşiktaş’la buluşturmak isteyen Beşiktaş Kooperatifi Girişimi mayıs ayının ilk pazarında yine tezgâh açıyor.

Farklı üreticilerden gelen ürünleri Beşiktaş’ta bulunan Adeks’de sergileyen kooperatif ile buluşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.