İki elin sesi var: A Way Out İncelemesi

Biraz geç oldu ama en sonunda bir arkadaşımla oturup bitirebildik. A Way Out gerçekten müthişti.

Göndermeleri, hikayesi, sinematik kamera açıları ve sonu ile A Way Out gerçekten tatmin etti. Özellikle 2D gibi hissedilen ama bir filme yapılan göndermede arkadaşım ve ben bir “Vaaaay be” dedik.

Oyunun senaryosunda Vincent ve Leo adlı iki karakter, bir şekilde içeri girdikleri hapishaneden kaçmaya ve Harvey’i bulmaya çalışıyorlar. Bundan daha fazlası spoiler olabilir diye yazmıyorum. 🙂

Oyun aslında tek bir hikaye olsa da aynı zamanda iki kişi ile oynanıyor ve bu iki ayrı hikaye varmış gibi hissediliyor.Biz online değil yan yana oynamayı tercih ettik ve kesinlikle size de onu öneriyorum. Oyun o kadar uzun değil yaklaşık 5 saat sürüyor.

Bu tecrübeyi beraber yaşamak da ayrı bir tecrübe. Ama oyunun sonlarına doğru online oynayanların tepkileri nasıl olurdu çok merak ettim.

Oyunda gözle görülür grafik hataları ve bazen buglar da yok değil. Hatta bir bölüme yeniden başlamak zorunda kaldık. Ama oyun hikaye üzerine kurulu olduğu için bu kısımlar oyunun kalitesini hiç bir şekilde engellemiyor.

Çevreci Geek’in geek kısmı da var bildiğiniz üzere. Burada oyun ve film-dizi önerileri, incelemeleri ve bazen de videoları olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.