Çevre ve Sanat Günleri, Yeşil Ekonomi, Kara Atlas: Bu haftanın 7 etkinliği

5 Eylül Perşembe: İklim İçin Yeşil Ekonomi Politikaları – Yeşil Ev

İklim krizinin getirdiği tehlikelere, kavramsal, teorik ve pratik bir çerçeve sunan Yeşil Ekonomi, Yeşil Düşünce Derneği’nin merkezi Yeşil Ev’de tartışılacak.

İlk kuralı fosil yakıtları terketmek olan Yeşil Ekonomi, etkinlikte İTÜ’den Doç. Dr. Ahmet Atıl Aşıcı ile kent politikaları, toprak kullanımı ve enerji alanlarında geliştirilmiş politika önerileri ile ele alınacak.

Saat 19:00’da başlayacak etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

5 Eylül Perşembe: Amazon İçin Harekete Geçin! Sessiz Oturma Eylemi – Süreyya Operası

İklim krizinin ve ona neden olan küresel düzenin yok ettiği Amazonlar için Sıfır Gelecek, Yokoluş İsyanı ve Kuzey Ormanları Savunması herekete çağırıyor.

Saat 19:00’da başlayacak etkinlik Amazon ormanları ve içinde yaşayan yerli halklarla dayanışmayı hedefliyor.

Etkinliğin Facebook sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5 Eylül Perşembe: Kara Atlas Gösterimi – Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı

Yönetmenliğini Umut Vedat’ın, yapımcılığını Reşit Elçin’in yaptığı Kara Atlas belgeselini, 350. org, Sarıyer Kent Dayanışması ve Sarıyer Belediyesi’nin ortak gösterimi ile izleyebilirsiniz.

Belgesel, Yırca’dan Şırnak’a, Foça’dan Bartın’a mevcut ve yapılması planlanan kömürlü termik santrallere karşı yürütülen çevre mücadelelerin haritasını çıkarıyor.

20.00’da başlayacak gösterim ve sonrasındaki söyleşi hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5 Eylül Perşembe: Yokoluş İsyanı Buluşma – Kuzey Ormanları Savunması

Yokoluş İsyanı iklim buluşmalarının üçüncüsünde güncel verileri paylaşıyor, hikayenizi duymak ve neler yapılabileceğini konuşmaya davet ediyor.

Beyoğlu’nda Kuzey Ormanları Savunması ofisinde saat 19:30’da düzenlenecek etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Reklam

6 Eylül Cuma: Gelecek İçin İklim ve Orman Konferansı – Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi

Kuzey Ormanları Savunması ve Türkiye Ormancılar Derneği’nin düzenleyeceği ‘Gelecek İçin İklim ve Orman’ Konferansı , iklim krizi döneminde ormanların ve insan faaliyetlerinin nasıl birbirini destekler bir temele oturtmanın yollarını arıyor.

Etkinlikte ayrıca Kuzey Ormanları Savunması ve Türkiye Ormancılar Derneği çağrısıyla Haziran başında çeşitli meslek örgütlerinin ve yaşam savunucusu yapıların da desteğiyle başlatılan “Kuzey Marmara Muhafaza Ormanı” ilan edilmesini amaçlayan kampanya da anlatılacak.

Saat 15:00’de başlayacak konferans hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

7 – 8 Eylül: Kilyos Çevre ve Sanat Günleri

Kumda Sanat Çalışmaları, Hurdadan Sanata Heykel Sempozyumu, Mikrokredi Kermesi, Kilyoslu Yazarlar ile İmza Günü, Eski Kilyos Fotoğraf Sergisi ve ‘’ Yazın Sanat’’ Resim Kursu Öğrencilerinin Sergisi’nin bulunacağı etkinlikte, Greenpeace ile Kilyos sahilini temizleyecek, elektronik atıklarla müzik yapacak, çevre ve doğaya nasıl davranmamız gerektiğini konuşalacak.

Etkinliğin tüm listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

8 Eylül Pazar: Beşiktaş Kooperatifi Haziran Dağıtımı – Barbaros Bulvarı

Adil ve ekolojik gıdayı Beşiktaş’la buluşturmak isteyen Beşiktaş Kooperatifi Girişimi Eylül ayı için pazar gününde yine tezgâh açıyor.

Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda bulunan Adeks’de gerçekleşecek dağıtıma herkes davetli. Etkinliğin Facebook sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.