Dünya Yoga Günü, içerik okuma, İstanbul seçimleri: Bu hafta sonunun 4 çevre dostu etkinliği

21 Haziran Cuma: Uluslararası Yoga Günü

2014’den beridir Birleşmiş Milletler’in de desteği ile Uluslararası Yoga GÜnü olarak kutlanan 21 Haziran tarihinde neredeyse bir çok noktada ücretsiz etkinlikler düzenleniyor.

Uluslararası STKlar ile beraber çalışan iki etkinlik ise Kadıköy’de Kalamış Gençlik Merkezi ve Sarıyer’de Türkan Saylan Sosyal Yaşam Merkezi tarafından düzenleniyor.

Kadıköy’deki etkinlikler saat 13’de, Sarıyer’de 19’da başlayacak. Etkinlik detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Buna ek olarak Akmerkez’de de bir çok yoga eğitim merkezi tarafından saat 10:30’dan 00:30’a kadar bir çok farklı etkinlik düzenlenecek.

Bu ücretsiz etkinliklerin detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

22 Haziran Cumartesi: Sürdürülebilir Bitki Yetiştiriciliği: Sukulent-Kaktüs – Nadas İstanbul

Nadas İstanbul’da Ahu Kopan tarafından düzenlenecek bu atölye ile kaktüs ve sukulent türlerini öğrenebilir; ihtiyaçları olan tüm bakım öneri ve püf noktalarını keşfedebilir ve sorunlarına karşı önlem ile çözüm yöntemlerini paylaşabilirsiniz.

Saat 13:00’da başlayacak etkinliğe katılım ve ayrıntılar için info@nadasistanbul.com’a e-posta atabilir, etkinliğin Facebook sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

22 Haziran Cumartesi: İçerik Okuma -Kişisel Bakım ve Temizlik – Sıfır Çöp Platformu

Sıfır Çöp Platformu 22 Haziran Cumartesi 16.00’da Maçka Parkı’nda, sık sık kullandığımız kişisel bakım ve temizlik ürünlerini konuşmaya davet ediyor.

Etkinlikte bir kimyager gözü ile ürünlerin etiketlerine baktığınızda ne anlamanız gerekenleri, bazı maddelerin kullanım amaçlarını ve paketleme için ekolojik alternatifleri keşfedebilirsiniz.

Etkinlik ücretsiz olmasına rağmen kayıt gerekli. Kayıt sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Reklam

23 Haziran Pazar: İstanbul Yerel Seçimleri

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından İstanbul Belediye Başkanlığı sonuçlarının iptal edilmesinin ardından 23 Haziran Pazar günü seçimlerin yeniden yapılmasına karar verildi.

Her ne kadar çoğu parti seçime katılmama kararı alsa da Saadet Partisi, Vatan Partisi ile Millet ve Cumhur İttifakları seçime katılıyor.

31 Mart’da olduğu gibi 23 Haziran’da da vatandaşlığın en büyük görevlerinden biri olan oy verme görevimizi yerine getireceğiz.

Seçimde hepimizin oylarının güvenliği için ise Oy Ve Ötesi’ne kulak vermekte fayda var.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.